עומס חשמל

 

מה הוא עומס חשמל ומתי נזדקק לקרוא לחשמלאי מוסמך?

החשמל בבית מרוכז על מה שאנו קוראים לו "קווי חשמל", קווים אלה הינם בעצם מעגלים חשמליים המחוברים לנתיך אחד, וכאשר אנו מפעילים מוצרי חשמל רבים על אותו קו, אנו עלולים לגרום לשריפת הנתיך. היום, בשל הצורה בה מותקן החשמל בביתנו, כמעט ואיננו נתקלים בשריפת נתיך אלא רק בקפיצת כפתור בארון החשמל, שבעצם פותחת את המעגל החשמלי ומורידה מהנתיך את העומס. 

מתי נזדקק לקרוא לחשמלאי מוסמך כאשר ישנו עומס חשמל?

שריפת נתיך: אמנם הצורה בה בנויה מערכת החשמל בבית אמורה להיות מסוגלת להתמודד עם עומס חשמל גדול, ומותקנים בה מנגנונים למניעת שריפה של נתיכים, לעיתים רחוקות אכן ניתקל בנתיכים שרופים אשר יש להחליף. במצבים כאלה, לא כדאי לנסות להתמודד עם הבעיה בעצמנו בשל מורכבותה והעובדה שבמידה ולא נצליח, נגרום להשבתתם של מכשירים רבים בבית, ולכן כדאי לקרוא לחשמלאי מוסמך. חשמלאי מוסמך יודע להתמודד עם נזקי עומס חשמל, ויוכל לא רק לתקן את הבעיה אלא גם לסייע במניעת הישנותה. 

בעיה חוזרת: לעיתים, אנו מוצאים קווי חשמל בעייתיים בבית אשר נוטים יותר לעומס יתר, ומפסיקים לפעול לעיתים אף מספר פעמים ביום. קווים אלה מפעילים בדרך כלל מוצרי חשמל רבים, אולם התקלה יכולה להתרחש גם על קווים המפעילים מעט מוצרים אך מחוברים בצורה לקויה. כאשר אנו חווים תקלות חוזרות הנובעות מעומס חשמל, כדאי להזמין חשמלאי מוסמך כגון איציק 24 שעות לטפל בבעיה, לסדר את קווי החשמל ולמנוע חזרה של הבעיה. 

שיפוצים: כאשר אנו מודעים לתופעת עומס חשמל, אנו יכולים לבצע פעולות בכדי למנוע אותה מראש. כאשר אנו עתידים להכניס מוצרי חשמל חדשים לבית או כאשר אנו מעוניינים בביצוע שיפוץ בבית, כדאי לנו להיעזר בחשמלאי מוסמך אשר יבצע את כלל הפעולות הנדרשות על מערכת החשמל בבית בכדי למנוע היווצרות עומס חשמל בעתיד ובכדי לאפשר למערכת החשמל להמשיך לפעול כראוי גם כאשר נחבר אליה מכשירי חשמל רבים. 

עומס חשמל על מספר קווים: ברוב המקרים ניתן לפתור את בעיית עומס החשמל באמצעות העברת מכשירי חשמל מסוימים לקווי חשמל אחרים בבית, וכך להפחית את העומס על הקו הבעייתי, אולם כאשר רבים מקווי החשמל בבית נמצאים תחת עומס חשמל, לא נוכל להעביר את המכשירים בכדי לפתור את הבעיה. במקרים אלה, כדאי לקרוא לחשמלאי מוסמך לשם התקנת קווי חשמל חדשים בבית, אליהם ניתן יהיה להעביר עם הזמן מכשירי חשמל שונים ולפזר את עומס החשמל של הבית על מספר קווים גדול יותר. 

עומס חשמל הינה בעיה מוכרת ונפוצה, אשר כל אחד יאלץ להתמודד איתה בשלב כזה או אחר.