מערכת סולארית ביתית

 

מערכת סולארית הינה מערכת אשר עושה שימוש באנרגית השמש להפקת חשמל ואנרגיה. מאחר ובארצנו ישנם ימי שמש רבים, התקנה של מערכת סולארית על גג בית פרטי תאפשר הפקה של חשמל רב לאורך כל ימות השנה. החשמל אשר יופק מהמערכת יחסוך לכם את הוצאות חשבון החשמל, ותוכלו גם למקור את העודפים שתייצרו. מאחר ומערכות סולאריות איכותיות עשויות להחזיק עשרות שנים, יתכן מאוד כי בחלוף הזמן בתנאים המתאימים תוכלו להחזיר את עלות ההתקנה! אז איך בעצם פועלת מערכת סולארית? מערכות סולאריות פועלות באמצעות לוחות סולאריים לקליטת אנרגית השמש. ישנם שלושה סוגי לוחות מרכזיים- תא סיליקון רב גבישי, תא סיליקון חד גבישי, ותאים דקים. סוגי הלוחות נבדלים זה מזה ביכולת ההפקה, וברגישויות לתנאים שונים כגון טמפרטורת הסביבה וכדומה. בכדי למקסם את הפקת החשמל שלכם, יש חשיבות רבה לבחירה בסוג הלוח או הפאנל אשר יתאים בצורה מיטבית לסביבה הנדונה.
מהם הדברים העיקרים הדרושים להתקנת מערכת סולארית ביתית?
במידה והחלטתם שברצונכם להתקין מערכת סולארית ביתית, עליכם לבדוק תחילה את שטח הגג או הקרקע שביכולתכם או ברצונכם להתקין על גביו לוחות סולאריים. התקנת מערכת ביתית תהה משתלמת החל משטח 40 מ"ר. יש לשים לב גם לחומר ממנו עשוי הגג או הסככה. על גגות אסבסט לרוב לא תתאפשר התקנה של המערכת. בנוסף, עליכם להשיג את האישורים הדרושים להתקנת מערכת סולארית ביתית, ובכלל זאת:
• מול הרשות המקומית: מאז שנקבעה רפורמת הפרגולות, צומצמו משמעותית היקף האישורים הנדרשים להתקנת מערכת סולארית ביתית בהיקף מצומצם. כיום, מעבר לעדכון הרשות המקומית, מעבר למילוי תצהיר חתום על ידי עורך דין אין צורך בדבר.
• מול חברת החשמל: חברת החשמל הינה הגוף הגג האחראי על אספקת חשמל לכלל חלקי הארץ. מאחר והחשמל אשר תפיקו באמצעות אנרגיה סולארית יעבור בסופו של דבר ברשת החשמל הארצית במידה ויהיו עודפים, עליכם להגיש בקשה לחברת החשמל לצורך חיבור הרשת האישית שהתקנתם לרשת הכלל ארצית.
חשיבות התקנה איכותית
מערכת סולארית ביתית הינה עסק משתלם ביותר. ביסודו של דבר, המערכת תקצץ משמעותית בהוצאות החשמל שלכם, ובמידה וברשותכם שטח התקנה גדול גם תניב לכם רווח נאה. למרות כל היתרונות הגלומים בה, התקנת המערכת הינה עניין לא זול, ותיקונים בה ידרשו מומחים לעניין וחלקי חילוף יקרים. לכן, ישנה חשיבות רבה לבחירת חברת התקנה איכותית. חברת איציק 24 שעות תספק לכם את ההתקנה האיכותית ביותר על ידי צוות עובדים מיומן ומסור. בנוסף, תוכלו להתייעץ עם אנשי החברה בנוגע לסוג הפנאלים הסולאריים אשר כדאי לכם להתקין, כך שהמערכת המותקנת תתאים בצורה מושלמת אל דרישותיכם ודרישות הסביבה בה אתם חיים.