הגדלת צריכת חשמל

 

צריכת חשמל מוגברת והדרכים להתמודד
הגדלת חיבור זה הפיתרון! איציק עורך עבודות הגדלת חיבור חשמל לכל צריכה מוגברת, בכל תקופות הלחץ: בחורף ושיא הקיץ, בהם מתקיימת צריכת חשמל הולכת וגוברת בעקבות שימוש במכשירים שונים לחימום בתים ועסקים, או לקירורם.בישראל, הגובלת באזור מדברי, עיקר העומס של הצריכה היא בימי הקיץ, בהם יכולות הטמפרטורות להגיע ליותר מ-40 מעלות צלסיוס, אפילו בצל.
אין זה מפתיע עם כך, כי הקיץ הוא גם עונת המזגנים. בכל שנה מתווספים עוד ועוד בתי אב, לציבור המשתמשים במיזוג אוויר.
למעשה, ישראל היא אחת מן המדינות המובילות בעולם בתחום המיזוג. לפיכך, לא קשה להבין כי עקומת החישוב לגבי צריכת חשמל לנפש או למשק בית, נמצאת בעלייה מתמדת בישראל ובעולם המערבי.
כיום, דירות ובתים נבנים מלכתחילה כאשר תשתית ערוכה להתקנת מיזוג אוויר, ולעתים כוללת הדירה את מערכת המיזוג, כבר במעמד קבלת המפתח. כך נחסך מרוכשי הדירות הצורך בהגדלת חיבור חשמל, למעט במקרים יוצאי דופן.
בדירות ובבתים ישנים, וכן גם בבתי עסק ובמשרדים, לעומת זאת, מותקנות לא אחת תשתיות חשמל, שאינן ערוכות לעמוד בעומס החשמל המאפיין את דפוסי השימוש באנרגיה של משק הבית ושל עסקים כיום. כאשר המערכת אינה ערוכה להתמודד עם העומס המופעל עליה, מתחילות להופיע בעיות חשמל, כגון נפילות מתח, קצרים ועוד.
סכנות בטיחות במקרה של קצר
בזכות מנגנוני הבטיחות המותקנים במערכות חשמל, זה שנים רבות, גם במקרה של קצר, לא קורה לרוב דבר מלבד קפיצה של פקק. כתוצאה מכך, אנשים נוטים לזלזל ולחשוב ש"יהיה בסדר".עם זאת, מדובר בבעיה חמורה יותר, ואפילו במפגע בטיחות חמור אשר ממתין להתממש. במקרה של כשל באחד ממנגנוני הבטיחות של המערכת – דבר אשר סבירותו גוברת והולכת עם חלוף הזמן – יכול להיווצר נזק משמעותי למערכת ואף עלול להביא לדליקה או לתאונות בטיחות אחרות. חוק האצבע קובע כי לא מחברים מוצרי חשמל למערכת שאינה ערוכה להעניק להם אנרגיה באופן תקין.הנזקים הנגרמים כתוצאה משימוש לקוי מצטברים והולכים, אך תאונה יכולה להתרחש בכל שלב, ולכן לא ניתן לבנות על כך הדרגתיות הנזק, או לשגות באשליה שפתרונות זמניים יוכלו להספיק לאורך זמן.רק הגדלת חיבורים יכולה להביא לפתרון בטוח והולם של הבעיה ולמעשה להביא להגדלת צריכת חשמל במשק הבית שהולך ומשתכלל תדיר.מסיבות אלו, מומלץ להזמין איש מקצוע, על מנת לבדוק האם התשתיות בבית ערוכה לעמוד בעומסים שייגרמו בעקבות השימוש במזגנ/ים. במקרה הצורך, יש לדאוג להגדלת חיבור, כהכנה להתקנת המזגן. במקרה בו הותקן המזגן ורק לאחר מכן מתחילות הבעיות, כדאי להזמין איש מקצוע לבדוק את מקור הבעיה.במידה שמקור הבעיה הוא אכן מתח לא מתאים, הגדלת חיבור חשמל היא אחד מן הצעדים בהם יש לנקוט.עם זאת, חשמלאי מקצועי לא יסתפק רק בהגדלת החיבור, אלא גם יבדוק את התשתית בניסיון לאתר האם נוצרו נזקים טרם לביצוע העבודה, אשר יכולים להוות בעיה במרוצת ה��מן, גם לאחר הגדלת החיבורים.
שימו לב כי רק בודק חשמל מקצועי יוכל לתת לכם שירות אמין ולפי הצורך האמיתי שלך!