בטיחות בחשמל

 

בטיחות בחשמל בבית ובעבודה

כללי בטיחות בחשמל בעת פריצת אש

ברוב מקומות העבודה מספקים אימון לכיבוי אש לפחות למספר עובדים. לעובדים שלא קיבלו הדרכה אסור לנסות לכבות אש. כשיש שריפה רוב האנשים מבוהלים.העובדים חייבים לדעת מה עליהם לעשות כשפורצת אש.ברוב מקומות העבודה ישנם הוראות אש. הוראות אלה חייבות להיות על קיר ליד מערכת כיבוי האש ויציאת חירום.

שום דבר לא יכול להישרף מבלי חמצן אויר מכיל חמצן. הסכנה העיקרית באש קטנה שהיא יכולה להתפשט במהירות. על שריפות קטנות ניתן לשלוט באם ינקטו ההוראות ע"י :

לסגור את הדלתות (לנתק את אספקת החמצן מלהגיע לאש). 

להזיז חומרים כמו: תמונות,חתיכות של עץ שולחן רהיטים מעץ, מיכלי גז , מכלי שמן ובנזין.

חומר נוזלי

חלק מהנוזלים (לדוגמה, שמן, דלק, וצבע ) הם דליקים מאוד.הם נדלקים בקלות ובמהירות . חלק של הנוזלים הם נדיפים : הם מיצרים הדים. הדים אלה יכולים להידלק או להתפוצץ. חול ומים לא מתאימים נגד החומרים באש. כיבוי אש בקצף או בדו תחמוצת הפחמן ( co2) . אלה לא כמו מים וחול, לחלוטין חותכים את החמצן מלהגיע לנוזל ולהדים.אמצעי כיבוי אש המתאמים לחומר נוזלי דליק חייבים להיות בקרבתם . לציוד לכיבוי אש צבעים שונים למד לזהות אותם. כלל חשוב לתקן בטיחות בחשמל הינו בדיקת ציודים.עליכם לבדוק את מטפי האש במקומות העבודה ולקרוא את ההוראות שלהם היטב כדי שבעת הצורך ניתן יהיה לתפעל את הציוד בקלות יחסית ולמנוע נזקים כבדים. אל תחכו עד שתפרוץ אש - היו מוכנים תמיד.

אבקה יבשה לכיבוי אש

האבקה היבשה לכיבוי אש מתאימה לרוב לכיבוי אש קטנה במשרדים. היא גם מתאימה נגד אש קטנה של בנזין. האבקה חותכת באותה דרך כמו הקצף או דו תחמוצת הפחמן CO2 שחותכים את החמצן מלהגיע לאש. וזו הסיבה שהאש אינה יכולה לבעור.

שימו לב כי רק בודק חשמל מקצועי יוכל לתת לכם שירות אמין ולפי הצורך האמיתי שלך!