בודק חשמל

 

בודק חשמל - מתי נזדקק לשירותיו בבית או בעסק?

איציק 24 שעות הינו בודק חשמל מוסמך מסוג 2 (הנדסאי חשמל), המורשה לבצע בדיקה של מתקני חשמל תלת פאזיים בזרם של עד 250*3 אמפר. בנוסף לביצוע בדיקות מקצועיות במתקנים תלת פאזיים , מתמחה איציק 24 שעות בביצוע עבודות ותיקונים שונים, ביניהם:בדיקת מערכות החיווט בבתים חדשים או לאחר שיפוץ, הגדלת חיבורים, תיקון קצרים, החלפת תרמוסטט. אם אתם זקוקים לביצוע של עבודות חשמלאות בביתכם או במקום העבודה שלכם, חשוב שתדעו שלא כל אדם שיש לו הכשרה בנושא יכול לבצע את כל עבודות הנ"ל.כשמדובר באנשי מקצוע בתחום זה, ישנן מספר דרגות הסמכה המכשירות את בעלי המקצוע לביצוע עבודות מסוימות, ואותן בלבד. במאמר זה ננסה להבין מיהו ומהו בודק, ואילו עבודות הוא רשאי לבצע.

בודק חשמל מוסמך מורשה לבצע את הבדיקות שלהלן:

 
כאמור לעיל, ישנן מספר הסמכות ודרגות בלימודי חשמלאות, הכוללות, בין היתר סוגים רבים של חשמלאי: עוזר, מעשי, מוסמך, ראשי, בכיר, טכנאי והנדסאי, בודק ועוד.כל אחת מסוגי ההכשרות מסמיכות את בעל המקצוע לביצוע עבודות בדרגות קושי שונות המצריכות ידע וניסיון בהיקף מסוים. כך למשל, עוזר רשאי לבצע אך ורק עבודות במתח נמוך ואך ורק בהשגחה של עובד בכיר יותר.מעשי, רשאי לבצע עבודות במתח נמוך ולבצע פרישות של על 40 אמפר וכן הלאה. כאשר מדובר ב"בודק" הנקרא גם בודק חשמל, גם קטגוריה זו נחלקת לשלוש דרגות שונות:
 
בודק דרגה 610 סוג 1 (טכנאי) – מורשה לבצע עבודות ובדיקות במתקנים תלת פאזיים במתח נמוך בזרם של עד 3X 80 אמפר.בודק דרגה 620 סוג 2 (מוסמך) – מורשה לבצע עבודות ובדיקות במתקנים תלת פאזיים במתח נמוך בזרם של עד 3X 250 אמפר.בודק דרגה 630 סוג 3 (מהנדס) - מורשה לבצע עבודות ובדיקות בכל מתקני החשמל, ללא הגבלת אמפר.משמעות החלוקה לדרגות הסמכה היא, שבודק בדרגה 610 יכול לבצע את כל העבודות במרבית הדירות והבתים הפרטיים: בודק בדרגה 620 יכול לבצע ברוב המקרים עבודות גם בבנייני מגורים, בבנייני משרדים ובמפעלי תעשייה קטנים; בודק חשמל בדרגה 630 יכול לבצע את כל עבודות בכל מתח וללא הגבלת זרם אמפר.העבודות שמבצע בעל מקצוע כוללות ביצוע ביקורת של חברת חשמל, בדיקת תשתיות בטרם כניסה לבית /משרד/מפעל חדש או לאחר שיפוץ, בדיקות הארקה ועוד.

איציק ברנס מבצע בדיקות במבנים שבעליהם מעוניינים לקבל אישור לתקינות המערכות.בדיקות בבתים חדשים – על מנת לקבל אישורי מגורים, הקבלן חייב לקבל אישור לכך שהמערכת במבנה בטיחותית דיה לשימוש. על מנת להכין את המבנה לבדיקת נציג חברת החשמל, מומלץ להזמין בודק אשר יבדוק את התשתיות ואת החיבורים ויוודא שהם עומדים בתקני הבטיחות או לא. אם יימצא כי הם אינם עומדים בתקנים, יבצע חשמלאי את התיקונים המתאימים, על מנת שבבדיקה שתיערך מטעם החברה הממונה, יימצא שהמערכות פועלות בצורה תקינה. בדיקות בבתים לאחר שיפוץ – פעמים רבות במהלך עבודות שיפוץ נפגעות התשתיות הקיימות. על מנת לוודא שהמבנה בטיחותי בכל מה שקשור בתשתיות הזרם, מומלץ להזמין חשמלאי בודק שיבדוק את כל המערכות ויוודא שהן תקינות. בדיקות לרישוי עסקים – על מנת לקבל רישיון עסק יש לקבל אישור משירותי הכיבוי וההצלה המעיד על כך שכל התשתיות בו מותקנות ופועלות כהלכה. בודק חשמל מוסמך יכול לבצע את הבדיקה הדרושה, בתנאי שהזרם במתקן הנבדק הינו של עד 250*3.על מנת להיות בטוחים שהבדיקה מתבצעת על ידי גורם מקצועי שאפשר לסמוך עליו, חשוב לוודא שאתם מזמינים חשמלאי עם רישיון שמוסמך לעבוד בדרגה המתאימה לזרם המתח הקיים במקום.
 
בודק חשמל
 
בודק חשמל מוסמך
 

מה חשוב לבדוק?

אם אתם זקוקים לאחת מהבדיקות שהוזכרו לעיל או לעבודות אחרות שרק בודק חשמל מורשה לבצע, חשוב שתוודאו קודם לביצוע הזמנת עבודה, שאותו בעל מקצוע שאיתו אתם מדברים הוא אכן "בודק".איציק 24 שעות הינו בודק בדרגה 620, ובעל ניסיון רב בביצוע כל סוגי הבדיקות במתח נמוך בזרם של עד 3X 250 אמפר.

איציק 24 שעות ישמח לעמוד לשירותכם 24 שעות ביממה, ולספק לכם שירות מקצועי, אמין ומהיר לשביעות רצונכם המלאה.