בדיקת חשמל ועבודות חשמלאות מקיפות

 

שני המפגעים הראשיים של החשמל הם שוק או הלם או פגיעה משריפה שפרצה.שני מפגעים אלה יכולים להימנע, אם תערך בדיקת חשמל שתבוצע עיי חשמלאי מוסמך ברישיון - תיקונים ותחזוקה חייבים להתבצע על ידי עובדים מוסמכים .

מהם הסימנים להלם חשמלי?

"בריחת " חשמל ממעגל סגור שעובר לאדמה (אם יעבור לאדמה דרך גוף האדם), עלול לגרום לכך שהלם - שוק ואפילו קטן עלול להיות פטאלי.זה תלוי במתח בעוצמתו המלאה ובהתנגדות של הגוף העומד על האדמה. כל חשמלאי מקצועי לובש גומי עבה לנעליו - גומי יש לו התנגדות גבוהה לזרם.ההלם הוא יותר מסוכן כאשר ההתנגדות לאדמה נמוכה, כמו למשל ריצפה רטובה לה יש התנגדות נמוכה מאשר לרצפה יבשה .האיש שנימצא על ריצפה רטובה עלול למות עיי שוק . ובדומה לכך ישנן מתכות שלהן התנגדות נמוכה לחשמל. זאת אומרת שאם אדם מחזיק בסולם מתכת ומקבל שוק , אותו השוק עלול לזרום ולהרוג אדם ממוצע.

כל כלי העבודה המתכתיים והציוד חייבים להיות מוארקים לאדמה , במיוחד כשהם עשויים ממתכת. חוט הארקה (בדרך כלל בצבע ירוק וצהוב) מחבר את החלק המתכתי של הציוד לאדמה (באמצעות הכבל והתקע המחובר לשקע מאורק).החוט הזה בעל התנגדות מאוד נמוכה כך שאם ישנה דליפה , עלינו לעקוב אחר החוט המחובר לאדמה . ובכך הציוד עדיין יהיה בטוח למגע.כל פריט חייב גם בבידוד גומי ,פלסטיק או בידוד מחומר מתאים. בידוד מונע מגע בין המעגל החשמלי לכל מגע אחר . הבידוד חייב לא להישבר או להיסדק . שריפה/אש עלולה לגרום נזקים לבידוד ולכן חשמלאי מקצוען חייב להיערך לכך.חשמלאים שעוסקים בתיקונים ובמגע עם מכשירים מקולקלים ומקצרים, חייבים במיוחד בקורס החייאה ונשימה.

לפני שמתחילים בעבודה יש לכבות את הזרם

יש להשאיר ליד המפסק סימני אזהרה בסביבת העבודה, וזאת בכדי להזהיר אחרים שלא לגעת במפסק. אם יש שם מנעול להבטחת המפסק יש לנעול ואז לשמור את מפתח במקום בטוח ממגע בלתי אחראי.

צלצלו עכשיו לבדיקת חשמל מלאה של הבית במחיר אטרקטיבי ע"י מקצוען הגון ואמין.